TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ BODRUM ŞUBESİ

ADRES

BİZE ULAŞINTitle Image

6-16 Yaş / Teknik Sınıflar İçin Bale Eğitimi

Teknik Sınıflar 

“Bu küçücük bedenler bir kuğu gibi büklümlenmek için uzun serzenişlerden geçecek ve sonunda bir ipek yumuşaklığına, tüy zarafetine erişecek.” 

                                                                                                                                         Tan Sağtürk 

Teknik Sınıfı eğitimlerimizde öğrencilerimiz klasik bale eğitimine geçiş yaparlar. 

Teknik Sınıf Derslerinin Faydaları Nelerdir? 

  • Pasif yaşam biçimi yerine aktif yaşam biçimini benimseme. 
  • Fiziksel yeteneklerinin gelişmesi. 
  • Entelektüel gelişim kazanması. 
  • Aşırı kilo alımının önlenmesi. 
  • Zaman kavramı ve yönetimi konusunda gelişmesi. 
  • Farkındalık kavramının gelişmesi.
  • 8 yıl teknik eğitim alan öğrencilerimiz 1 yıl mecburi olarak okullarımızda staj yaptıktan sonra M.E.B. onaylı eğitmenlik diplomalarını almaya hak kazanırlar. Bu diploma ile eğitmenlik yapma ve okul açma hakkına sahip olurlar.
  • 11 yıllık eğitimlerini tamamlayarak mezun olan öğrenciler Master Class sınıflarına da katılabilirler. Master Class’ta büyük bale eserlerinin repertuar çalışmalarına ve neo klasik eser çalışmalarına yer verilir.

Neden TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi?  

TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi, Fransız ve İstanbul Devlet Bale sanatçısı Tan Sağtürk ve Ankara Devlet Bale sanatçısı ve Çocuk Balesi Bölüm Başkanı Ömür Uyanık tarafından kurulmuştur. 880 metrekare üzerine kurulan okulumuzda 4 adet profesyonel süspansiyonlu bale salonu, her biri yaklaşık 100 metrekarelik dans salonları, 8 adet müzik odası, resim, heykel ve davul stüdyoları, kantin ve dinlenme alanları ile Bodrum’un en büyük dans okuludur. International Summer School Avrupa’dan çok değerli eğitmenleri ve dansçıları yaz aylarında okulumuzda ağırlayarak, öğrencilerimizi yaz aylarında da sanat ile buluşturarak, atölye çalışmaları yapmak gibi büyük ve heyecan verici bir hedefimiz var. Bizler için en önemli neden ise; geleceğe umutla bakan, sanatı seven ve mutlu bireyler yetiştirmektir.  

Teknik Sınıfı Derslerimize Kimler Katılabilir? 

6 yaşından itibaren fiziksel uygunlukları incelenerek ve daha önce bale yapmışlarsa seviyeleri tespit edilerek teknik sınıflara yerleştirilir. 

Teknik Sınıfı Eğitimleriniz Nerede? 

Teknik Sınıfı eğitimlerimiz Bodrum-Midtown AVM’de. 

Teknik Sınıfı Eğitimlerinizin Ders Saatleri Nedir?   

Teknik Sınıfı eğitimlerimiz, haftada 2 gün, 50 dakika ve 2 ders olarak verilmektedir. Teknik 2. Sınıftan sonra ise öğrencilerimiz Jazz Dans eğitimlerine katılabilir. Jazz Dans eğitimlerine katılan öğrencilerimiz, 2 ders bale, 1 ders jazz dans olacak şekilde haftada 3 ders alacaklardır. 

Galeri

Bizden kareler…