TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ BODRUM ŞUBESİ

ADRES

BİZE ULAŞINTitle Image

Bale

TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ'DE BALE EĞİTİMİ

Çocukların rüyalarını süsleyen pırıltılı bir dünyadır bale…

Dansın, müziğin ve tiyatronun birleştiği bu büyülü sanat dalı, annelerimizin anlattığı masalları yaşamamızı sağlar. Güzel kostümlerin içinde dans ederken seyirciler tarafından alkışlanmaksa tanımlanamaz bir duygu yaşatır bizlere.

Işıkların rengarenk aydınlattığı sahnelere çıkmadan önce her şey bale stüdyosunda başlar. Bazen eğlenceli bazen de disiplinli bir çalışma, bütün hayatımızı şekillendirir. O tadı bir defa aldıktan sonra ondan vazgeçmek istemeyiz.

Bale öğretmenlerimizin hayatımızdaki rolü çok büyük olur. Genellikle isimlerini hayat boyu unutmayız. Çünkü bu sanat dalındaki sevgiyi ve disiplini onlardan öğreniriz.

Böyle bir ortamda bulunmak ve çocuk yaştan itibaren bu eğitime katılmak, bizler için önemli. Eğitim süreci, edindiğimiz disiplini, hayatımızın her alanına taşıyarak düzenli ve programlı yaşamamızı sağlar. Sevdiğimiz ve zevk aldığımız bir alanda çalışmanın ve gelişmenin sonsuz keyfini çıkarırız.

Aydınlık bir gülümseme hepimizin yüzüne yansır ve o ışıklı salonda, kulislerde alkışlar yükselir. Perde kapanır ve biz uyanırız.

Galeri

Bizden kareler…