Defne Kozanoglu

1975 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik çalışmalarına 11 yaşında piyano ile başladı. Ses eğitiminin temellerini; korist ve solist olarak okul koro ve orkestralarında aldı.
1998 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon-Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında İ.Ü. ve İTÜ Çoksesli Koroları’nda korist olarak ses eğitimini geliştirdi.
Stajyer olarak başladığı TRT İstanbul Televizyonu’nda, Yapım-Yönetim Yardımcısı olarak Müzik, Drama ve Kültür programlarında çalıştı.
2008 yılında Bodrum’a yerleştikten sonra profesyonel müzik hayatına başladı. Bu kapsamda; Bodrum başta olmak üzere, İstanbul ve İzmir’de çeşitli dinleti ve konserler gerçekleştirdi.
Değerli hocalarla birlikte özel olarak devam ettiği ses eğitimi çalışmalarından sonra 2015-2018 yılları arasında Haliç Üniversitesi Konservatuar’ında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.
2017 yılından bu yana, kurucuları arasında bulunduğu Bodrum Çoksesli Korosu şefliğini sürdürmekle birlikte, 2019 yılından itibaren de yine kurucularından olduğu Bodrum Müzikal Tiyatrosu’nu çalıştırmaktadır.
Piyano ve ses eğitimi dallarında öğrenci yetiştirmeye Tan Sağtürk Akademi’de devam etmektedir.

ustalar

neler dediler

Deneme dersinden bugüne kadar üzerimde çok emeği olan Ömür hocama çok teşekkür ederim. Balenin hayatımdaki yeri doldurulamaz. Beni bu yolda doğru yönlendiren TSA Bodrum benim ikinci evim oldu.

bale öğrencisi