TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ BODRUM ŞUBESİ

ADRES

BİZE ULAŞINTitle Image

Flüt

Flüt 

“Flütü her üflediğimde çıkan sesler adeta yeniden can veriyor bana. İçime güneşler doğuyor, baharlar geliyor sanki.” 

                                                                                                                                           Tan Sağtürk 

Flüt, tahta üflemeli çalgılar ailesinin bir üyesidir ve üç buçuk oktav ses genişliğine sahip ağızlık, gövde ve kuyruk birleşimi ile farklı tınlama bölgelerinden oluşur. Flüt eğitimin temeli klasik müzik üzerine kuruludur. 

Flüt Eğitimlerinin Yararları Nelerdir? 

  • Ritme dayalı olarak nefes tekniği ve kontrolünün beden ile uyumlu bir biçimde sağlanması sonucu doğru sesler elde edebilmektir. 
  • Öğrenim süreci boyunca her birey solfej derslerine dahil olarak müziksel işitme, okuma ve yazma yetilerini geliştirir. 
  • Eğitim süreci sonunda her birey dönem sonu resitalleri ve konserleri ile kazandığı donanımı sahnede sergiler hale gelir. 
  • Entelektüel gelişim hızlanır. 
  • Özgüveni yüksek bireyler olurlar. 
  • Kişisel ve sosyal gelişimi hızlanır. 

Neden TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi?  

TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi, Fransız ve İstanbul Devlet Bale sanatçısı Tan Sağtürk ve Ankara Devlet Bale sanatçısı ve Çocuk Balesi Bölüm Başkanı Ömür Uyanık tarafından kurulmuştur. 880 metrekare üzerine kurulan okulumuzda 4 adet profesyonel süspansiyonlu bale salonu, her biri yaklaşık 100 metrekarelik dans salonları, 8 adet müzik odası, resim, heykel ve davul stüdyoları, kantin ve dinlenme alanları ile Bodrum’un en büyük dans okuludur. International Summer School Avrupa’dan çok değerli eğitmenleri ve dansçıları yaz aylarında okulumuzda ağırlayarak, öğrencilerimizi yaz aylarında da sanat ile buluşturarak, atölye çalışmaları yapmak gibi büyük ve heyecan verici bir hedefimiz var. Bizler için en önemli neden ise; geleceğe umutla bakan, sanatı seven ve mutlu bireyler yetiştirmektir. 

Flüt Eğitimlerinize Kimler Katılabilir? 

Flüt eğitimlerine başlama yaşı öğrencinin fiziksel ve algısal yapısına göre değişkenlik gösterse de genel olarak 9 yaş itibariyle öğrenci alınabilir. Öğrenci seçiminde adayın ağız, diş, dudak, çene ve el yapısına dikkat edilir. 

Flüt Eğitimleriniz Nerede? 

Flüt eğitimlerimiz Bodrum-Midtown AVM’de. 

Flüt Eğitimlerinizin Ders Saatleri Nedir? 

Flüt eğitimlerimiz haftada 1 gün ve 45 dakika olarak yapılmaktadır. Solfej grup dersleri ile desteklenir.