TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ BODRUM ŞUBESİ

ADRES

BİZE ULAŞINTitle Image

Mandala

Mandala 

“İşin sırrı basit: Çok çalışmak, kuvvetle istemek, kararlılık ve sürekli kendini geliştirmek…” 

                                                                                                                                                Tan Sağtürk 

Mandala (Enerji-öz), La (kap) anlamına gelmektedir. Kısacası mandalaya enerjiyi tutan kap diyebiliriz. Sanskritçe bir kelimedir. Mandala, bilinçaltında saklanan gerçekleri ortaya çıkartmamıza da araç olur. Yaptığımız çalışmalar sonrasında bilinçaltına attığımız bilgilerimizin açığa çıkmasıyla bize gerçek bir dışavurum ve aydınlanma yaşatır. Böylelikle temiz bir bilinçle ihtiyacımız olan her şeyi sırasıyla yaşamımıza çekmeye başlarız.  

Mandala desenleri insanların hayatlarında dileklerinin ve arzularının gerçekleşmesi için yaptıkları manyetik çekim gücü olduğuna inanılan şekillerdir. Dolayısıyla tüm mandala desenleri dairesel bir form içindedir. Daire, bütünlüğü simgeler, bir ucu sonsuza, diğeri de bedenimiz ve aklımıza kadar uzanır. 

Mandala Eğitimlerinizin Yararları Nelerdir? 

  • Yaratıcılığın gelişmesi.
  • Entelektüel gelişimin hızlanması.
  • Güzel sanatlar sınavlarına hazırlanması.
  • Kişisel ve sosyal gelişim.
  • Özgüven kazanımı.
  • Yeni bir hobi gelişimi.

Neden TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi?  

TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi, Fransız ve İstanbul Devlet Bale sanatçısı Tan Sağtürk ve Ankara Devlet Bale sanatçısı ve Çocuk Balesi Bölüm Başkanı Ömür Uyanık tarafından kurulmuştur. 880 metrekare üzerine kurulan okulumuzda 4 adet profesyonel süspansiyonlu bale salonu, her biri yaklaşık 100 metrekarelik dans salonları, 8 adet müzik odası, resim, heykel ve davul stüdyoları, kantin ve dinlenme alanları ile Bodrum’un en büyük dans okuludur. International Summer School Avrupa’dan çok değerli eğitmenleri ve dansçıları yaz aylarında okulumuzda ağırlayarak, öğrencilerimizi yaz aylarında da sanat ile buluşturarak, atölye çalışmaları yapmak gibi büyük ve heyecan verici bir hedefimiz var. Bizler için en önemli neden ise; geleceğe umutla bakan, sanatı seven ve mutlu bireyler yetiştirmektir. 

Mandala Eğitimlerinize Kimler Katılabilir? 

Mandala eğitimlerimiz çocuk ve yetişkin olarak iki farklı gruba verilmektedir. 

Mandala Eğitimleriniz Nerede? 

Mandala eğitimlerimiz Bodrum-Midtown AVM’de. 

Mandala Eğitimlerinizin Ders Saatleri Nedir? 

Mandala eğitimlerimiz haftada 1 gün ve 50 dakika olarak yapılmaktadır. Özel ders veya grup dersi olarak alınabilir.