TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ BODRUM ŞUBESİ

ADRES

BİZE ULAŞINTitle Image

Opera Şan

Opera Şan 

Opera Şan eğitimi, Klasik Batı Müziği formunda, çeşitli egzersizler sayesinde ses perdelerini doğru kullanarak armonik (uyumlu) sesler üretmeyi, sesi eğitip geliştirmeyi sağlar. 

Opera Şan Derslerinin Yararları Nelerdir? 

  • Şan derslerinde öğrenci doğru bir duruşa sahip olmayı ve doğru nefes almayı öğrenir.
  • Diksiyon ve artikülasyon çalışmaları, ses bakımı ve anatomisi hakkında temel bilgileri edinir. 
  • Konservatuarların opera – şan bölümüne girmek isteyen öğrencilere uzman eğitmenler tarafından sınav müfredatına uygun olarak hazırlanır. 

Neden TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi?   

TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi, Fransız ve İstanbul Devlet Bale sanatçısı Tan Sağtürk ve Ankara Devlet Bale sanatçısı ve Çocuk Balesi Bölüm Başkanı Ömür Uyanık tarafından kurulmuştur. 880 metrekare üzerine kurulan okulumuzda 4 adet profesyonel süspansiyonlu bale salonu, her biri yaklaşık 100 metrekarelik dans salonları, 8 adet müzik odası, resim, heykel ve davul stüdyoları, kantin ve dinlenme alanları ile Bodrum’un en büyük dans okuludur. International Summer School Avrupa’dan çok değerli eğitmenleri ve dansçıları yaz aylarında okulumuzda ağırlayarak, öğrencilerimizi yaz aylarında da sanat ile buluşturarak, atölye çalışmaları yapmak gibi büyük ve heyecan verici bir hedefimiz var. Bizler için en önemli neden ise; geleceğe umutla bakan, sanatı seven ve mutlu bireyler yetiştirmektir.   

Opera Şan Eğitimlerinize Kimler Katılabilir? 

Ses eğitimi dersine başlama süreci, öğrencinin ses tellerinin mutasyon dönemine bağlı olarak ortalama 7 yaştan ergenlik dönemine kadar müzikal türünde değerlendirilip, bu dönem sonrasında doğal ses sınırlarının hacimleri üzerinde profesyonel olarak çalışabilmeyi amaçlar. 

Opera Şan Eğitimleriniz Nerede? 

Opera Şan derslerimiz Bodrum-Midtown AVM’de. 

Opera Şan Eğitimlerinizin Ders Saatleri Nedir? 

Opera Şan eğitimlerimiz 45 dakikalık birebir özel ders şeklinde yapılır ve solfej grup dersleri ile desteklenir.