TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ BODRUM ŞUBESİ

ADRES

BİZE ULAŞINTitle Image

Piyano

Piyano 

“Belki hiçbir söz, sahnede çınlayan notalar kadar dinlenmedi. Bir diva ya da ozan değilsiniz belki, milyonları bulmasa da seyirciniz, tek bir ortak noktada buluşur kalpleriniz. Ve müzik başlar…” 

                                                                                                                                                        Tan Sağtürk 

Piyano dersine başlama yaşı öğrencinin fiziksel ve algısal yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Piyano eğitimleri isteğe göre klasik müzik, caz, popüler müzik stillerinde verilebilir. 

Piyano Derslerinin Yararları Nelerdir? 

  • Piyano vurmalı-telli çalgılar ailesinin bir üyesidir ve 7,5 oktav ses genişliğine sahiptir. Piyano eğitiminde amaç beyin ile bedenin koordine bir şekilde hareket edebilmesini sağlamaktır. 
  • Piyano eğitimi, müzik motiflerinin müzik cümlelerine dönüştüğü, ritim algısıyla birleşen ve süreç sonunda bireyin gereken teknik donanım ve müzik kültürüne sahip olacağı eğitsel bir süreç içerir. 
  • Öğrenim süreci boyunca her birey solfej derslerine dahil olarak müziksel işitme, okuma ve yazma yetilerini geliştirir. 
  • Eğitim süreci sonunda her birey, dönem sonu resitalleri ve konserleri ile kazandığı donanımı sahnede sergileyebilir hale gelir. 

Neden TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi?  

TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi, Fransız ve İstanbul Devlet Bale sanatçısı Tan Sağtürk ve Ankara Devlet Bale sanatçısı ve Çocuk Balesi Bölüm Başkanı Ömür Uyanık tarafından kurulmuştur. 880 metrekare üzerine kurulan okulumuzda 4 adet profesyonel süspansiyonlu bale salonu, her biri yaklaşık 100 metrekarelik dans salonları, 8 adet müzik odası, resim, heykel ve davul stüdyoları, kantin ve dinlenme alanları ile Bodrum’un en büyük dans okuludur. International Summer School Avrupa’dan çok değerli eğitmenleri ve dansçıları yaz aylarında okulumuzda ağırlayarak, öğrencilerimizi yaz aylarında da sanat ile buluşturarak, atölye çalışmaları yapmak gibi büyük ve heyecan verici bir hedefimiz var. Bizler için en önemli neden ise; geleceğe umutla bakan, sanatı seven ve mutlu bireyler yetiştirmektir. 

Piyano Eğitimlerinize Kimler Katılabilir? 

Piyano eğitimlerimiz 4 yaşından itibaren başlamaktadır. 4-6 yaş arası öğrencilerimiz için deneme dersleri yapılmaktadır. 

Piyano Eğitimleriniz Nerede? 

Piyano eğitimlerimiz Bodrum-Midtown AVM’de. 

Piyano Eğitimlerinizin Ders Saatleri Nedir? 

Piyano eğitimlerimiz 4-6 yaş öğrencilerimiz için haftada 1 gün ve 30 dakika olarak yapılmaktadır. 7 yaş ve üzeri öğrencilerimiz için ise; haftada 1 gün ve 50 dakika olarak yapılmaktadır. Velilerimizin isteği üzere ders saatleri haftada 2 ya da 3 gün olarak da planlanabilmektedir.