TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ BODRUM ŞUBESİ

ADRES

BİZE ULAŞINTitle Image

Vals

Vals 

“Bir vals sizi alıp, bir buzun üstünde kaynarcasına hayallerinize taşıverir. Artık yıkanan renklerin içinde bir daha terk etmeyeceğiniz bir dünyanın içine girmişsinizdir.” 

                                                                                                                                          Tan Sağtürk 

Vals, 16. yy. ortalarında Fransa’nın Provence bölgesinde ortaya çıkan ve “Valto” olarak adlandırılan folklorik bir danstır. 3/4 ölçüsünde adımlarla dönerek yapılır. Vals 19. yüzyılın başlarında Avusturya ve Almanya’da dans edilen bölgenin yerel farklılıklarını bünyesinde barındırarak gelişim göstermiştir. Günümüzde “Viyana Valsi” ve “Modern Vals” olmak üzere iki farklı ritim ve kategoride dünya dans literatüründe yer almaktadır. 

Vals Derslerinin Yararları Nelerdir? 

  • Özgüven kazanımı.
  • Diğer fiziksel aktivitelere adaptasyon.
  • Takım çalışması yeteneğinin gelişimi.
  • Yaratıcılığın artması.
  • Vücudun sağlıklı olması.
  • Refleks gelişimi .

Neden TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi?  

TAB Sanat Tan Sağtürk Akademi, Fransız ve İstanbul Devlet Bale sanatçısı Tan Sağtürk ve Ankara Devlet Bale sanatçısı ve Çocuk Balesi Bölüm Başkanı Ömür Uyanık tarafından kurulmuştur. 880 metrekare üzerine kurulan okulumuzda 4 adet her biri 100 metrekarelik profesyonel süspansiyonlu dans salonları, 8 adet müzik odası, resim, heykel ve davul stüdyoları, kantin ve dinlenme alanları ile Bodrum’un en büyük dans okuludur. International Summer School Avrupa’dan çok değerli eğitmenleri ve dansçıları yaz aylarında okulumuzda ağırlayarak, öğrencilerimizi yaz aylarında da sanat ile buluşturarak, atölye çalışmaları yapmak gibi büyük ve heyecan verici bir hedefimiz var. Bizler için en önemli neden ise; geleceğe umutla bakan, sanatı seven ve mutlu bireyler yetiştirmektir.  

Vals Eğitimlerinize Kimler Katılabilir? 

Vals derslerimize tüm yetişkinler katılabilir. Katılmak isteyen öğrenciler için partner zorunluluğu yoktur. 

Vals Eğitimleriniz Nerede? 

Vals eğitimlerimiz Bodrum-Midtown AVM’de. 

Vals Eğitimlerinizin Ders Saatleriniz Nedir? 

Vals eğitimlerimiz haftada 1 gün ve 1 saat olarak yapılmaktadır.