Bale

bale

BALE

TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ'DE BALE EĞİTİMİ

Çocukların rüyalarını süsleyen pırıltılı bir dünyadır bale…

Dansın, müziğin ve tiyatronun birleştiği bu büyülü sanat dalı, annelerimizin anlattığı masalları yaşamamızı sağlar. Güzel kostümlerin içinde dans ederken seyirciler tarafından alkışlanmaksa tanımlanamaz bir duygu yaşatır bizlere.

Işıkların rengarenk aydınlattığı sahnelere çıkmadan önce her şey bale stüdyosunda başlar. Bazen eğlenceli bazen de disiplinli bir çalışma, bütün hayatımızı şekillendirir. O tadı bir defa aldıktan sonra ondan vazgeçmek istemeyiz.

Bale öğretmenlerimizin hayatımızdaki rolü çok büyük olur. Genellikle isimlerini hayat boyu unutmayız. Çünkü bu sanat dalındaki sevgiyi ve disiplini onlardan öğreniriz.

Böyle bir ortamda bulunmak ve çocuk yaştan itibaren bu eğitime katılmak, bizler için önemli. Eğitim süreci, edindiğimiz disiplini, hayatımızın her alanına taşıyarak düzenli ve programlı yaşamamızı sağlar. Sevdiğimiz ve zevk aldığımız bir alanda çalışmanın ve gelişmenin sonsuz keyfini çıkarırız.

Aydınlık bir gülümseme hepimizin yüzüne yansır ve o ışıklı salonda, kulislerde alkışlar yükselir. Perde kapanır ve biz uyanırız.

4-6 Yaş / Hazırlık Sınıfları Bale Eğitimi

Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre Hazırlık 1 ve Hazırlık 2 olarak ayrı sınıflara yerleştirilir. Dersin amacı; sevgi ve disiplin kavramlarıyla birlikte temel bale hareketlerini öğreterek vücut ve koordinasyon gelişimlerini hızlandırmaktır.

6-16 Yaş / Teknik Sınıflar İçin Bale Eğitimi

Teknik Sınıfı eğitimlerimizde öğrencilerimiz klasik bale eğitimine geçiş yaparlar.

Yetişkin Bale Eğitimi

Yetişkin Bale sınıflarımıza dansın diğer alanlarıyla ilgilenip yapmakta olduğu dansa, klasik balenin estetik ve esnekliğini katmak isteyenler, daha önce bale dersi almış olup eğitimini yarım bırakmış olanlar ve hiç bale eğitimi almamış olanlar katılabilirler.

ustalar

Eğitmenlerimiz