Dans

dans

DANS

TAN SAĞTÜRK TABSANAT AKADEMİ'DE DANS EĞİTİMİ

Dans, kadere karşı koyuştur. Güvenle, kararlılıkla ilerlemek ve hiç durmamaktır.

Zaman daha zaman olmadan, mekan henüz var olmadan sonsuza dönerek oluşan ve gök cisimlerine dönüşen toz bulutu vardı. Bir de oluşumu duyuran ritim… Her şeyin temelinde var olan ritim… Kainatın ritmi… Sonsuzluğun ritmi… Yıldızların, gezegenlerin ve uyduların ritmi… Canlıya erkini veren doğanın ritmi…

Ritim dansla buluştuğunda ise güzellikler kaçınılmaz olur. Eğitimlerin, sabrın, emeğin ardından sahnede bedenden taşan hareketlerle dans etmek, dansı ruhunuza işlemek hiç de zor değil. Elinizi kalbinize koyun. Kalbinizin ve müziğin sesini dinleyin. Bedeninizi özgür bırakıp ritme teslim olun. İşte dans ediyorsunuz.

Bir şeyi yaparken sizi nasıl hissettirdiği, sizin nasıl hissettiğiniz çok önemlidir. Bütün duygu karmaşasını yaşayacağınız tek bir şey vardır: Dans.

Tutku, özgürlük, aşk, takım olabilme dansın size hissettirdiği duygulardan birkaçıdır. Çalışma, çok çalışma, daha çok çalışma… Sonunda vücut, ruhun şiirsel bir ifadesi oluyor. Çünkü; bedenin dili kelimelerden çok daha güçlü.

Jazz Dans

Caz dansı, klasik bale temelli bir dans türüdür. Modern dans gibi, klasik balenin değişmez kurallarına tepki olarak geliştirilmiştir. İyi bir caz dansçısı olabilmek için pek çok dans çeşidinde olduğu gibi klasik baleyi bilmek gerekir. Caz dansı, genellikle müzikallerde kullanılan bir dans türüdür. 

Contemporary Dans (Modern Dans)

“Başka başka kaplara girip yine kendisi gibi kalabilendir dansçı…”


Daha önce eğitim alınmamış olsa bile bu teknikle sahneye çıkacak yetkinliğe hızla ulaşabilir. Ayrıca çocukluğunda bale ya da jimnastik eğitimi almış ve farklı bir şekilde dans etmek isteyenler için çok uygundur.

Salon Dansları

“Dans, kadere karşı koyuştur. Güvenle, kararlılıkla ilerlemek ve hiç durmamaktır.”

 

ustalar

Eğitmenlerimiz